Skip to main content

Dini Forum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

ilmi ebedan ilmi ile ilgili paylaşımım.

Konu

#1
Selamunaleykum...
İlmi Ebedan ilmi ile ilgili paylaşımım...
Ol Bir Damar Oynar ki Acep Neden? 
Haktır onu hikmette depredip lütfeden,
Arif ol azizim anla işaretini, 
hayatın içinde bekle beşaretini...
Hacı Ali Bayram efendi bu beden ilmini google de açıklamış ama ben önemli olan seyirmeler ihtilaçlar manasını açıklamak istedim en önemli ihtilaç yani seğirme yazılmamış.
Sol kol pazu dışı içi ihtilacı ve sağ kol pazu dışı içi rızık haberidir. 
Sağ kol dışı ihtilacı hısım akraba olmayan kadından rızık, sağ kol içi hısım akraba olan kadından rızık.
Sol kol dışı ihtilacı hısım akraba olmayan erkekten rızık, sol kol içi hısım akraba olan erkekten rızık haberidir.
Tezahür eden ihtilaç ne kadar uzun sürerse yaşanacak etkileşim o derece yüksek olur.
Örnek olarak sol kol dışı 3-5 saniyeden çok seyirse ihtilaç ederse en az 1 yıl rızık haberi verilmiştir. 
Seyirme ihtilac ne kadar uzun sürerse yaşanacak hadise o kadar yoğun demektir.
Ayrıca ihtilaç ortalama 3 gün ve veya 3 ay içinde hayat içinde tezahür eder.
Bir kul Allah katında ilmi ebedan ilmine vakıf edilmişse o kul yaşamına dikkat etmeli. İyilerden olmalı.
Allah rızkını kestiği kulunun canını Azrail ile alır, anlatılan ilmi ebedan ilmi,
kalpte nakş eder. Ilmi ebedan ilmi 3 gün veya 3 ay içinde yaşam içinde tezahür eder fakat şöyle bir durum vardır? sol kol ve sağ kol içi olsun dışı olsun eğer ki 3 ay geçmiş ve hiç ihtilaç olmuyor ama bedenin herbiryeri haber ediyor amma kollar haber etmiyorsa bu demektir ki Rabbilalemin rızık haberi vermiyor, ecel yaklaştırılıyor vesile haberleri gelir zaten bu mevki ve makama erebilen kul Hakka ulaşma sevincinde bu duruma üzülmez mutluluk duyar. İlmi Ebedan ilmi (K.S.) kidirrûhu Sirruhu, Allah Dostu makamında iken tezahür eder. (K.S.) Allah Dostu makamıdır. Başın tepesinden ayak tabanına kadar ihtilaç eder. Yorgunluktan veya kas gerilmesi gibi bir durumdan meydana gelen bir durum değil anlatılmaya çalışılan. İlim her kula verilebileceği
kur-anda müjdeleniyor. Kol ihtilacına dikkat edilmesi gerekir, sadece aslında kol değil tüm seğirmeler verilen haberler takip edilmelidir, ama kol pazu ihtilacları önemlidir. 
Dinen ilim açıklamakta bir sakınca yoktur aksine bilinmesinde fayda vardır. Kuran'da "ilmi mi arttır ya rab" ayet ile sabittir. 
Ilmi ebedan ilminden sonra Yüce Allah tarafından verilen ilim Gayb-ı Azam ilmidir. Gayb-ı Azam ilminin tezahür etme şekli farklıdır ve sadece kalbe değil göze de nakş eder. Gayb-ı Azam ilminden sonra gelen ilim Sırlı Rüzgar ilmidir ve bu iliminde tezahürü farklıdır bedende ve bu ilim ise kaburgalara kadar nakş eder. 
Gayb-ı Azam ve Sırlı Rüzgar ilmi (R.A.) makamında gelen ilimlerdir...
Google da Gayb-ı Azam ilmi ve Sırlı Rüzgar ilminin açıklamasını bulamazsınız, 
herhangi bir kaynaktan kitaptan okumakta mümkün değildir.
Ledün ilmini bilmiyorum. Sûbânallahü ve'l Elhâmdülillah.
İlmi ebedan ve Gayb-ı Azam ile Sırlı Rüzgar ilmini bilirim hamd olsun.
sadece bu illimler ile sınırlı değildir, ben Işık makamında olduğumdan yollar da yürürken
ışık görebiliyorum ve yönümü ışık takibi ile gerçekleştiriyorum
İlmi ebedanin en önemli ihtilacı bilinsin istedim... 
Belki bir faydam dokunur düşüncesi ile paylaştım. 
Bir çuval para dökülse zemzem suyu ile hergün abdest alınıp namaza durulsa ilim verilecek demek değildir, bu Râhman ve Rahim Allahın derinden bir lutfudur ve lutfu (O) istediği kuluna verir. 
(O)'ndan başkası ilim dağıtamaz, 
ilim bakkalda yada bir showroom da bulunmaz.
belki aklınıza takılır nakş hadisesi bedene değil rûha eder ve  kur'an-ı kerim de nefâ-i rahmaniyye der ona, ayrıca nakş durumu ibadet edilerek ilim verilmeye başlanmışsa ve rütbe arttırılacak ise kabul buyurulmuşsa Cenab Allah tarafından nakş gece saatlerinde başlar ortalama 2 saat kadar sürer ve nakş en az 6 ayda bir sökülüp yenisi ile değiştirilmelidir ki ilim düzgün etkileşim edebilsin ve bu durum yine ibadet ile gerçekleşmektedir. ilim yükseltilirken bu durum biraz sıkıntılı bir durumdur, nasıl ki insan ameliyata gireceği zaman cerrahi bir operasyon yapılacaksa damar yolu açılır ve veya lokal olarak bayıltılmadan durum gerçekleşirse, bu durum nakş edileceği zaman yine Cenab Allah tarafından ruh'ta damar yolu açılarak cereyan eder,  korku ve endişeye kapılmadan Ayetel Kürsi okunarak nakş hadisesi bitirilene kadar dua edilmeli ve bu durum bittikten sonra namaza durup şükür edilmeli.  ayrıca yeryüzünde birçok Allah dostu bulunmaktadır ama bu dost kullar arasında (R.A.) sevgili kul makamına çıkacak zat ile alakalı kararı yine Cenab Allah belirler ayrıca bir kul dost makamına çıkmış ilmi ebedan ilmi verilmişse (R.A.) makamına çıkacak diye bir durum yoktur. dost makamında da kalabilir ve böyle de vefat edebilir. ayrıca bir kul yeryüzünde (R.A.) Makamına getirilmişse o kul rahmetli olmadan başka bir dost makamında ki kul'un (R.A.) makamına çıkması söz konusu değildir zira Cenab Allah'a aynı anda iki tane sevgili kul tutmak ağır gelir. bilmenizi istedim bazı durumlar hakkında hayale kapılarak yaşamayın.
Dinen ilim anlatmakta bir sakınca yoktur aksine bilinmesinde fayda vardır.
ilim uykuya geçileceği sırada kendini kapatır, seğirmeler ve ihtilaçlar durur kesinlikle uykuda rahatsızlık vermez ve uykudan uyanıldığında vicutta farklı bir organ varmış gibi etkileşim ile kendini açar, ilim kendini uykuya geçildiği sırada etkin bekleme modu gibi bir durumda bırakır.
sözlerime son verirken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir demecini paylaşayım? 
Başkomutan ne güzel söylemiş değil mi ?
En Hakîyki Mürşid İlimdir...
ben geçenler de  Sırlı Rüzgar ilmim ile ilgili Göztepe sahil boyunda paylaşımda bulunmuş ve sahil boyunda deniz üzerine sarkan oturakların kırılıp yola düşmesine sebeb olmuştum , ayrıca Kars'ta yaşanan hortum da ilimimin bir tezahürüdür ve bunlara ek olarak sel olan bölgeler sinop ve kastamonu gibi.  inancınız olsun ki Allah'ın izni ile sahil boyunda ki denize sarkan tüm oturakları yürüyüş yoluna düşerebilirim. böyle hamd olsun! görmüş olduğunuz izlenimlediğiniz Kars ilimizde ki hortum ve Sinop ilimiz ile birlikte Kastamonu'da yaşanan sel durumu ve Akdeniz depremi ilimlerimin birer tezahürüdür. saygılar sevgiler.
(S.a.v.) (1) (Işık) ...
Allah en büyüktür.
Alıntı ile Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task