Skip to main content

Dini Forum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Erkek arkadaş

Konu

#1
Hocam meraba ben geçen sene üni sınavına hazırlanıyodum bi çocukla internetten tanıştım o da tıp kazanmıştı ve bana yardım edeceğini söylemişti ilk başta hiç samimi değildik samimi olmaya başlayınca benim derslerim be dış görünüşüm hakkında kırıcı olmaya başladı çok kırılıyodum ama çaktırmıyodum sonra sınavdan sonra daha samimi olmaya başlayınca kendime sen napıyosun diye sordum içim hiç rahat değildi sonuçta ikimiz de birbirimize haramız Allah razı olur mu dedim ve soğuk davranmaya başladım o da fark etti zaten çünkü ona karşı bi şeyler hissetmek istemiyodum daha başlamamışken hiç olmasın dedim ve sonunda artık konuşamayacağımızı söyledim helallık isteyıp tel nolarımızı sildik sorum şu ki Allah'ın rızası için yaptım çünkü beni kıran biri yüzünden ahiretimi tehlikeye atamazdım çok tövbe etsem Rabbim afeder mi?Sağ olun hocam
Alıntı ile Cevapla
#2
Helal daireden çok uzaklaşmadan bu işten pişmanlık duyup tövbe etmen senin samimi olduğunun nişanesidir diye düşünüyorum.
Hata yaparak ders alan tecrübe edinen varlıklarız. İlla ki yanlışlarımız oluyor.

Bakara Suresi, 160. ayet: Ancak tevbe edenler, (kendilerini ve başkalarını) düzeltenler ve (indirileni) açıklayanlar(a gelince); artık onların tevbelerini kabul ederim. Ben, tevbeleri kabul edenim, esirgeyenim
Alıntı ile Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task